Pagerank check - výpočet

Zjištění hodnoty Google PageRank

Pomocí naší služby si můžete snadno zjistit výši PageRanku jakékoliv URL adresy (a případně i získat ikonu s hodnotou PR na web zdarma).Vložte internetovou URL adresu webu, pro který chcete PageRank (PR) vypočítat.
(například: www.pagerank.czin.eu nebo pagerank.czin.eu nebo www.czin.eu/pagerank/ apod.)


Co to vlastně Google PageRank je?

Google pagerank je jakási známka Vašeho webu uložená v centrální databázi největšího světového fulltextového vyhledávače Google.com - nyní je dostupný i na adrese www.google.cz (využívá ho i

Google PageRank se spoléhá na demokratické fungování internetu. Odkazy jsou brány jako "dobré" reference stejně jako ve skutečnosti, čím lepší a čím více referencí (tedy odkazů) od jiných webů Váš web získá (na Vás bude odkazovat), tím vyšší bude i hodnota PageRanku.

Tato známka závisí na kvalitě obsahu Vašeho webu, správné optimalizaci webu a především na zpětných odkazech, které odkazují na Váš web. Výsledná známka je v rozsahu 0 až 10. Čím vyšší známka, tím by měl i web být kvalitnější (a tyto weby se ve vyhledávání fulltextových vyhledávačů zobrazují ve výsledku vyhledávání výše než ostatní weby).

Nejlepší česky psané weby dosahují PR (PageRanku) 7 až 8. Obstojná je již hodnota 4. Pokud Váš web je úplně nový, nestačil Google Váš PageRank ještě určit, proto bude mít s největší pravděpodobností hodnotu 0.

Jakékoliv změny (zvýšení/snížení) PR se projevují v delších časových intervalech (přibližně 1 kvartál je brán jako 3 až 4 měsíce).

Umístěním měřiče PageRanku (tzv. PageRank checker) také dle našich studií urychlíte aktualizaci Vašeho toolbarového Pageranku. Pokud chcete, po ozkoušení PageRanku pomocí formuláře výše se Vám ukazatele (měřiče) automaticky vygenerují.

Více o hodnocení stránek vyhledávači se můžete dočíst zde.